Фестивалот ќе започне во 20 часот и ќе го отвори dj Felicity,  во 21 часот следи настапот на Галоски, а веднаш потоа, во 22:30 часот на сцена ќе го видиме STEVE AOKI! Забавата продолжува со настапите на Maurice West и Hugel!

За да нема било какво отежнување на влезот во касарната каде ќе се одржува фестивалот OHRID CALLING, Ве информираме дека во координација со општина Охрид, улицата која води до главниот влез од касарната ќе биде затворена за возила и нема да има паркинг!

За да избегнете било какви гужви, ве молиме да не доаѓате до вашите возила, туку користете такси превоз, апелираа организаторите.

Вратите се отворааат точно во 19 часот, а фестивалот ќе започне во 20 часот и ќе го отвори dj Felicity. Во 21 часот следи настапот на Галоски, а веднаш потоа, во 22:30 часот на сцена ќе го видиме STEVE AOKI! Забавата продолжува со настапите на Maurice West и Hugel!

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.