По откажувањето на концертот во Белгија, Стинг поради лошото здравје одложи уште еден концерт, овојпат во Минхен, Германија.

Во понеделникот неговиот менаџерски тим на официјалната веб-страница објави дека настапот во Белгија е откажан бидејќи пејачот мора да одмори, за да го заштити своето здравје.

Македонската јавност имаше можност да го гледа во живо на 2 јуни на Градскиот стадион во Скопје како дел од турнејата „Моите песни“.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.