Стефан Лазаров кој македонската публика го запозна како водител на „Ексклузив“ на социјалните мрежеи споделуваше видеа во кои најави дека ќе почне ново поглавје во кариерата со музика.

„Hola Mamacita“ e насловена неговата прва песна која има латино призвук и е работена во соработка со раперот Денис Куртовиќ. Продуцент е Иле Спасов, текстот е на Стефан и Денис, а прирдужен вокал е Лина Пејовска.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.