Не залудно велат дека старата љубов нема заборав.Тоа важи и за Џенифер Лопез која му се врати на Бен Афлек.Тие беа во врска пред 17 години и беа дури и верени но раскинаа.Но короната ги збилижи и тие се повеќе време поминуваа заедно.

Бен глумеше и во нејзиниот спот „ Јanny from the block“ на кој тој на јахта ја гали за задникот.
Џеј Ло има 51 години а Бен е три години помлад.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.