Откако албанската претставничка на Албанија леташе двоглав орел, покажувајки го симболот на Албанија, срспката претставничка Ксенија Кнежевиќ го возврати ударот. Таа крена три прста, а нејзиниот татко смета дека таа е амбасадор на својата земја и е горд на неа.

-Сметам дека секој учесник на овој фестивал е амбасадор на својата земја, што значи дека треба да биде коректен во секоја смисла, па и политички. Се што иритира некој друг, на било кој начин, треба да се смета за погрешен потег. Треба да бидеме достоинствени и да знаеме зошто сме на тој натпревар – вели Кнез и додава дека е горд на српските претставнички.

Албанската претставничка на Евросонг „леташе орли“ – Република (republika.mk)

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.