Пејачката Атониа Гиговска и оваа недела имаше неверојатен настап на музичкото натпреварување „Пинкове ѕвездице“. Како и секогаш, така и овој пат одлично се снајде во зададената задача. Од визуелен изглед, па се до глас, Антониа се потруди комплетно да ја долови Шакира и нејзината изведба на „ Whenever, Wherever“.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.