Групата „Hurricane“ годинава ќе ја претставува Србија на „Евровизија“. Трите членки во Ротердам ќе се претстават со „Loco Loco“, а песната предмалку беше промовирана. Таа е дело на Немања Антониќ, текстот го напиша Сања Вучиќ, една од девојките од групата, а покрај Антониќ на аранжманот работеше и нашиот композитор Дарко Димитров.

Во четврок ќе биде промовирана и македонската песна за овогодинешниот избор.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.