Преку фестивалот „Дора“, Хрватска вчера ја избра песната која ќе ги претставува на овогодинешната „Евровизија“.

Публиката и жирито едногласно одлучија во Тел Авив да патува младиот пејач Роко Блажевиќ, кој ќе настапи со песна од Жак Худек.

Слушнете ја „The Dream“:

Хрватска ќе настапи во истата полуфинална вечер со Македонија.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.