Раперот Давид Љубеновиќ познато како Девито неодамна на настап во еден ноќен клуб му била тргната маската од лицето додека бил на бината.

Додека Девито ја пеел песната „Само јако“, еден од обожавателите од првиот ред успеал да го фати и да му ја повлече маската.

Раперот веднаш со грб се свртел кон публиката и повторно ја врати маската, додека обезбедувањето реагирало и го тргнало момчето.

Медиумите неодамна го „фатија“ Девито без маска и открија како изгледа

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.