Оперскиот пејач Благој Нацоски заедно со своите братучеди диригенти, ја испеаја старата македонска песна „Што ми е мило и драго“, иако и тројцата се наоѓаат во три различни држави. Еве како звучи триото од Џенова, Италија, Овиедо, Шпанија и Виена, Австрија.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.