Сопругата на раперот Гру, Даница, е потресена од неговата смрт. Таа не знаела што се случува се додека не ѝ се јавила пријателка и не ја прашала: Што лупаат дека Гру загинал?!

Тоа било за неа шок и набрзо се јавила кај другарите на раперот кои ѝ ја потврдиле трагичната вест.

Децата, пак, на пејачот за смртта на сопругот разбрал од училишниот психолог кој бирал начин како да им соопшти за да не биде преголем шок.

Гру иако бил исклусен во кајт сепак не можел да се справи со невремето кое го зафатило Дунав.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.