Со вкупно 150 поени од публиката и од жирито, Мила Москов со „Fire“ го освои шестото место на Детскиот избор за песна на „Евровизија 2019“. Македонија по 15. пат се претстави на овој музички настан, а ова е најдобриот пласман за нашата земја.

Победата ја однесе домаќинот Полска и 12-годишната Вики Габор со песната „Superhero“.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.