Секоја сабота се емитува емисијата „Ѕвездите на Гранд“, а во последната имаше неочекувано изненадување.

Минатата сабота на Марија Шерифовиќ ѝ било роденден и таа побарала подарок од Саша Поповиќ, а директорот на „Гранд“ одлучил да ѝ ја исполни желбата, па ѝ ја подарил Бијонсе – козата.

Марија не го примила подарокот со воодушевување и сметала дека сепак, подобро би ѝ прилегал на Јелена бидејќи таа секојдневно се бори за правата на животните.

Карлеуша дури му се закани на Поповиќ доколку нешто ѝ се случи на козата, ќе одговара тој лично.

Оваа бизарна балканштина погледнете ја во видеоснимката.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.