Повеќе од две децении по објавувањето на хитот „That Don’t Impress Me Much“ и славниот комплет кој го носеше во него, Шанаја Твен се врати во истиот дизајн. За потребите на видео клипот за дуетот со Орвил Пек, кантри дивата повторно е во леопардов принт.

Пек и Твен ги здружија силите и ја испеаја песната „Legends Never Die“, а потоа и покрај пандемијата, снимија видео.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.