Северина Којиќ ја почна својата турнеја The Magic Tour, а првиот концерт, кој го одржа вчеравечер во „Спаладиум-арената“ во Сплит, долго време ќе се раскажува.

Според написите во хрватските медиуми, ова е една од најголемите и продукциски најизискувачки турнеи на овие простори, па воопшто не изненадува фактот дека сè изгледаше грандиозно.

Северина два и пол часа настојуваше на присутните да им приреди концерт на каков досега немаат присуствувано, и со само еден потег направи целата арена да остане „без текст“.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.