Вечерва во Домот на култура „Ацо Шопов“, во Штип во тек е финалето на 34. издание на музичкиот фестивал „Макфест“. Како и на двете полуфинални вечери, водител и вечерва е Марјана Станојковска, која за финалната вечер одбра тесна светликава креација која ги оцрта сите делови на нејзиното тело.

Maрјана го искористи првиот музички блок за да го промени својот изглед, па по првите настапувачи се појави во втора креација.

Еве каков избор направи водителката за првата и втората полуфинална вечер на овогодинешниот „Макфест“:

(фото: Тоши Трајчев)

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.