На Емина Јаховиќ 2018 година и беше многу турбулентна, а после се има само една желба.

Пејачката во јуни се разведе од сопругот Мустафа Сандал после 10 години заеднички живот, со кого има две деца, а набрзо после тоа влезе во врска со турскиот милијардер Садетин Саран и веќе не крие дека е среќна во љубовта. Сепак таа за Нова година има само една желба која ја соопшти на Инстаграм.

Те молам веќе да нема лажни луѓе во 2019 година – напиша Емина.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.