Годинашниот јубилеен 20. „Егзит“ на Петроварадинската тврдина во Нови Сад, Србија, дефинитивно нема да се одржи. Ова го објавија организаторите на интернет-страницата на фестивалот, нагласувајќи дека „за жал здравствената состојба во земјата не е подобрена“ поради корона-епидемијата.

Имајќи предвид дека здравјето и безбедноста на сите учесници на фестивалот се наш приоритет број еден, сакаме да ве информираме дека одбележувањето на 20-годишнината од фестивалот „Егзит“ дефинитивно нема да се случи од 13 до 16 август годинава на Петроварадинската тврдина, се вели во известувањето.

Како што се наведува, до крајот на месецов ќе се објават датумите за „Егзит 2021“, а дополнително известување за повраток на парите за влезниците следи наскоро.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.