Придружнио вокал на групата С.А.Р.С. САња Лалаиќ не е веќе дел од популарниот белградски бенд. Сања беше единствена дама во групата, а своето заминување го најави на социјалните мрежи.

По 10 години со С.А.Р.С. дојде време да се разделиме. Нормално е дека нашите желби со текот на времето се менуваат, па така и мојата одлука да го напуштам бендот е од тие причини. Благодарна сум на сите прекрасни моменти низ кои поминав во изминатите 10 години. На С.А.Р.С. му посакувам се најдобро во понатамошната работа и многу успешни и големи концерти, напиша таа на својот профил на Фејсбук.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.