Пејачка Сара Мејс е позната по тоа што честопати знае да експериментира со својот изглед и има свој претпознатлив имиџ.

Мејс на социјалните мрежи се пофали со најновата веризја на изгледот односно со новата фризура во која доминира избричена глава.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.