Македонската натпреварувачка во музичкото шоу „Ѕвездите на Гранд“ Марија Груевска повторно ги изненади сите со својот настап. Овојпат на сцената во количка ја изнесоа две момчиња, а инспирација за нејзиниот сценски перформанс за песната „Данас сам луда“ беше филмот „Кога јагнињата ќе стивнат“ и Ханибал Лектор.

Да се ​​сетите на Ханибал Лектор и да го поврзете со „Данес сам луда“ е нешто навистина неверојатно. Вашите пејачки интервали се толку точни, завршивте одлична работа, ентузијастички прокоментирал Џорџе Давид, додека менторот на Марија, Мили, додал дека секојпат носи нешто ново.


Вие сте иднината на „Ѕвездите на Гранд“, ви благодарам за новата димензија на ова шоу, додал Мили.

Таа заедно со Махир Мулалиќ, браќата Казиќ, Исак Шабановиќ, Мухарем Хадровиќ и Ивана Димковски се пласираа директно во полуфиналето.

Претходно битолчанката на сцената се појави со питон.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.