Групата Ван Гог премиерно го преставува спотот за песната „Можда баш сад„ во кој се појавува младата српска актерка Тамара Алексиќ. Песната „Можда баш сад„ е трет радијски сингл од албумот „Море без обала„.

Во Македонија албумот ќе се излезе во среда, 13.02.2019 како подарок во дневниот весник Слободен печат.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.