Филип Живојиновиќ наводно на непозната девојка и направил дете, поради што сега таа бара пари и наследство. Според пишувањето на некои магазини, на чија насловна страна осамнала шокантната вест, љубовницата на Филип наводно му донела слика од ултразвук од лекарски преглед со кој требала да докаже дека ја зборува вистината.
Кога ја слушнала оваа приказна Александра Пријовиќ добила нервен шок, додека родителите на Филип се во паника.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.