Една од најголемите македонски ѕвезди Владо Јаневски ги израдува своите фанови со нова песна. Новиот хит е насловен „прекрасен ден“ и доаѓа пред концертот што Владо ќе го има на 10 август во Охрид на Античкиот театар.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.