Македонската пејачка Антониа Гиговска вчера се избори за место во суперфиналето на музичкото шоу „Пинкови ѕвездички ол старс“. По одличните критики и зведба на „Полско цвеќе“, вчера Гиговска повторно избра песна од Тоше.

Еве како звучи нејзината верзија на „Тајно моја“:

Суперфиналето ќе се одржи следниот петок, а Антониа е единствена Македонка од 12-те суперфиналисти кои ќе се борат за победа.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.