На Драгана Мирковиќ и се слошило после зборовите на Цеца, поради што завршила во болница. Непријатната средба меѓу Цеца Ражнатовиќ и Драгана Мирковиќ доби поголеми размери, па Драгана заврши во болница бидејќи и е загрозено здравјето.

Пејачката се наоѓа на прегледи, а нејзиниот ПР тим открил дека Драгана сега се чувствува добро.

Засега можеме само да кажеме дека Драгана се чувствува подобро и дека сме уврени дека се ќе биде во ред- рекле од нејзиниот ПР тим.

Само неколку часа откако Цеца го искористи собирањето на новинарите за нејзината слава, да удри по Драгана Мирковиќ, на фолк ѕвездата се слошило во домот во Виена и итно е префрлена во болница.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.