Организаторите на вториот “Backyard Session” Котон блуз фестивал ве покануваат на попладневно блуз дружење од 18.30 часот во кафе-барот Анбрела во ГТЦ.

За за љубителите на блузот ги најавуваат Венко Серафимов и Љубиша Јовановски со маестрален акустичен перформанс.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.