Вчеравечер се одржа втората полуфинална вечер на престижниот музички натпревар, а сега конечно е позната листата на финалисти на 65-тото издание на овогодинешниот избор за песна на Евровизија, кој се одржува во најголемото европско пристаниште, Ротердам.

Дваесет и петте најдобри обезбедија понатамошен пласман, а публиката повторно ќе ги гледа нивните настапи во сабота, на 22 мај, кога ќе се одржи финалната евровизиска вечер.

Уживајте во песните на изведувачите кои се пласираа во големото финалето.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.