Српскиот пејач Предраг Живковиќ Тозовац почина на 85 годишна возраст.

Последните недели кој се лекуваше од коронавирус, а веста за неговата смрт за Блиц.рс ја потврдил неговиот кум.

-За жал, не издржа, овој ковид целосно го разори, изјавил тој за Блиц.рс.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.