Раперот и член на групата „187“ Бане Ковачевиќ вчеравечер почина во Белград. Пред само неколку месеци, Ковачевиќ сподели дека изгледол како победник со тешката болест.

Како што дознава „Блиц“, Ковачевиќ починал за време на операција на срцето.

 

View this post on Instagram

 

Teška godina, mirno spavaj Kapetane. R.I.P. Bane 🖤 187 for ever!

A post shared by DJ Prema 🇷🇸 (@djprema) on

Групата „187“ беше доста популарна пред дваесетина години, кога низ целиот регион се слушаа песните како „Никад нечеш знати“ и „Секс“, која ја изведуваа заедно со Тамара Тодевска.

Неодмна, во несреќен случај загина и неговиот пријател, српскиот рапер Далибор Андонов – Гру.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.