Почина Рајко Дујмиќ (65) , фронтменот на некогашната многу позната група „Нови фосили“, објавуваат хрватските медиуми.

Како што пишуваат порталите во Хрватска, тој ја загубил битката за живот по тешката сообраќајна несреќа која се случи минатата недела.

По несреќата, тој имал тешки повреди на главата и бил во кома, приклучен на апарати.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.