Италијанскиот пејач, музичар и текстописец Тото Кутуњо почина на осумдесет годишна возраст, јавуваат италијанските медиуми.

Починал во болницата во Милано каде бил хоспитализиран.

Веста за италијанската агенција „Ansa“ ја потврдил неговиот менаџер Данило Манкузо, кој објаснил дека „по долго боледување, состојбата на пејачот се влошила во последните месеци“.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.