Предраг Поповиќ – Дракче, член на првиот состав на српската рок – група „Ван Гог“, почина денеска на 57 годишна возраст. Веста за неговата смрт е потврдена од страна на Здружението на рок музичари од Србија.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.