Цеца Ражнатавиќ синоќа со семејството и пријателите го прослави Свети Никола, а славењето, традиционално е организирано во вилата во која што таа живее.

Бројни гости биле присутни на славата, но до доцните часови останала само одбрана екипа и најблиските.

Како што може да се види на снимката која се појави на социјалните мрежи, покрај Цеца е Вељко, Богдана, неколку нивни пријатели и Анастасија. Сите се опуштиле и пееле, а Анастасија ја испела песната „Личиш на мојот татко“!Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.