Песната „Сонувам дека си повторно тука“ е напишана во 2001 година од рокерот Милиќ Вукашиновиќ.

Рокерот откако ја компонираше песната веднаш по убиството на Жељко Ражнатовиќ Аркан, тој мислеше дека би било идеално време Цеца да ја отпее тогаш. Но, тоа не се случи, како што тогаш тврдеше рокерот, поради интервенцијата што тогаш ја направи веќе покојната Марина Туцаковиќ. Вукашиновиќ пред некое време на својот Фејсбук профил напиша:

Песната настана кога умре Аркан и Господ ја направи за Цеца, но таа никогаш не ја отпеа.

На крајот песната ја отпеа Јована Типшин, а оваа балада зборува за трагичниот крај на љубовта.

Сонувам дека си тука повторно да ти ги бакнувам усните, сонувам дека си тука повторно да те гушнам уште еднаш. Сликите полека исчезнуваат, меморијата полека згаснува, ништо не се менува во мене – ова е рефренот од оваа песна што можете да го слушнете во продолжение:Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.