Наводно, Eurythmics треба да се обединат на светска турнеја следната година, откако американските промотери им понудија договор со големи пари, пишува Дејли мејл.

Поп дуото од 80-тите – составено од Ени Ленокс (67) и Дејв Стјуарт (70) – неодамна одржаа неверојатно редок настап додека беа примени во Куќата на славните на рокенролот, а сега извор тврди дека дури и сосема нов албум не е „надвор од масата“.

Упатените во музиката предвидоа турнеја од 40 датуми – што ќе го одбележи нивниот прв пат на пат во повеќе од 20 години – би можела да заработи неверојатни 100 милиони фунти.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.