Хрватскиот пејач Петар Грашо овие денови е во Скопје каде што во организација на „Авалон“ во Филхармонија има закажано три концерти. Тој пред десет години исто така во Скопје одржа три концерти со неговиот пријател Оливер Драгојевиќ, во Универзалната сала.

Тоа си се можеби трите најубави дена со Оливер во животот. Одевме по ресторани кај нашите пријатели. Што беше најубавото тука? Бевме сами, Оливер, неговиот бенд и јас. Одевме на некои убави вечери, и по вечерата пеевме некои песни што ги пеат клапи, пиевме вино, и Македонците уживаа, а и ние со нив“, изјави сплитскиот музичар за „Женски магазин“.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.