Пејачката Рената Кончиќ, попозната како Минеа, седум години беше во љубов со поранешниот фудбалер Слаѓан Ашанин.

Минеа сега призна дека тие двајца пред неколку месеци решиле да стават точка на нивната љубов, иако таа никогаш не сакала јавно да зборува за својот љубовен живот.

Минеа и Ашанин се запознаа после сообраќајната несреќа која ја доживеа пејачката, а после која честопати имала напади на паника. Слаѓан и помогнал да заборави на грдите работи кои и се случиле и да се сврти кон иднината.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.