На социјалните мрежи се појави видео снимка од украински војник од фабриката Азовстал, кој ја пееше песната „Стефанија“, која победи на Евровизија, додека паѓаа бомби околу него.

„Дејли Мејл“ прв ја објави веста, а може да се слушнат стиховите кои ги пее украинскиот војник за време на нападите.

Војниците во Азовстал се последно место на отпор во Мариупол, откако Русите го освоија градот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.