Охриѓани направија „Карантин Кавер верзија“ на Боемска рапсодија.

Гуруто на ова дело е Пеце Настевски. Делото е направено за еден викенд, а идејата и инспирацијата е на Никола Јосифоски. Во „Карантин Кавер верзија“ има 74 учесници.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.