Официјалното затворање на 43. Млад отворен театар (МОТ) е со бесплатен концерт на Fire!, објави Младински културен центар.

„Како што ветивме на затворањето на 43. МОТ – Fire! со концерт во МКЦ до крај на 2018. Шведското експериментално џез трио ќе настапи утре 15 декември (сабота), а вечерта ќе ја отвори скопското трио Светлост. Влезот е слободен, како што и беше првично најавено“, се вели во соопштението на МКЦ.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.