На втората проба Тамара и нејзиниот тим кој ја придружува на Евровизија повторно се покажаа одлично, а на официјалниот евровизиски сајт беа објавени фотки и видео од изведбата.

Облечена во смарагдно зелениот фустан, застана на сцената со едноставно, но моќно осветлување, додека во позадина имаше сегменти од видео-спотот и нејзината ќеркичка.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.