Една од најголемите македонски ѕвезди Владо Јаневски, по подолга пауза им се врати на настапите.Тој викендов настапи во Штип и направи одлична забава.Владо се поретко настапува во Македонија и главно е насочен на неговата кариера во Хрватска.

Есенва за тамошниот пазар треба да објави албум на хрватски јазик, по синглот „Од кад си његова“

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.