Нè делат уште неколку дена од почеток на 6.издание на ПИН музичка конференција, која во рамките на 21-от ТАКСИРАТ фестивал ќе се одржи во Младински културен центар во Скопје, од 28-ми до 30-ти ноември, со дневна и ноќна програма.

Програмата на ПИН музичка конференција е целосно затворена, a МКЦ тие денови ќе биде збирно место на стотина значајни делегати и говорници од музичката индустрија во Европа. Во рамките на музичката „шоукејс“ програма на конференцијата ќе настапат млади музички имиња од домашната и европската музичка сцена. Целосната програма е достапен на следниов линк.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.