Промовиран е видеозаписот за песната Circles во изведба на Андреа Коевска, која ќе настапи на годинешното издание на Евровизија во Торино, Италија.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.