Организаторите на „Пивофест” соопштија дека ќе има измена во програмата за недела (21.07.2019г.).
Како што соопштија организаторите, поради оправдани причини членовите на групата „Нови Фосили” не се во можност да настапат на фестивалот на пивото.

Во истиот термин и датум се најавува Данијела Мартиновиќ. Ова ќе биде втор настап на поранешната пејачка на “Магазин” на фестивалот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.