Нокаут го објавија спотот за „Сакам да живеам“, песната со која победија на овогодишното издание на фестивалот „Макфест“.

Текстот го потпишува Огнен Неделковски, музиката е на Никола Перевски и Филип Неделковски, додека за продукцијата задолжен беше Дарко Димитров.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.