По повод Денот на независноста на Република Македонија, Мартија, Мина, Драгана и „Трио Џентлмен“ создадоа славеничка песна – стои во описот на песната на јутјуб каналот од “Обединета македонска дијаспора”.

Уживајте во ова прекрасна песна и убави погледи од нашата татковина.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.