Лепа Брена била една од најзгодните пејачки на некогашна Југославија, а некои изданија од младоста се уште можат да ја потпалат машката фантазија.

За долгите нозе на популарната пејачка мечтаел цел Балкан, па јасно е зошто Боба Живоиновиќ паднал на неа.

Сега испливаа и фотографии на пејачката од почеток на кариерата.

Брена изгледа како милион долари во бикини издание, па и сега мами воздички на мажите и ја опрадвува титулата на најзгодна пејачка на Балканот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.