Триста денови од годината Оркестар Агушеви се на свирка или некаде низ светот. Тоа е само еден од многуте докази за колку врвен музички амбасадор има Македонија.

Во неделната епизода на „Еден на Еден“ маестро Џамбо Агушев открива кој е најголемиот бакшиш кој го заработиле:

Не ја пропуштајте „Еден на Еден“ во недела од 18:30 на „Канал 5“.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.